12 Mart 2017 Pazar

Bana canbar aşk büyüsü yapılmış olabilir mi, lütfen yardım!

Canbar aşk büyüsüne dair bir haber ve büyü hakkında ilginç bilgiler

Kendisine canbar aşk büyüsü yapıldığını iddia eden bir kadının feryadı şöyle:

"Bu sabah evimizin bodrumunda kadın çantaları, ayakkabıları, cüzdanları ve daha pek çok eşya gördüm. Hepsi siyah deriydi. Tamamı kadın eşyası olunca canım çok sıkıldı. Çünkü kocamın kız kardeşi yoktu. Üstelik annesi de vefat edeli yıllar olmuştu.Kıskançlık krizine girdim ve tüm eşyaları yukarı taşıdım, salonun ortasına yığdım.

Kocamı aradım ve ağlayarak acil eve gelmesini istedim. Hemen koşturup geldi.

Tabi ben kıyameti kopardım. Bağırdım, çağırdım. Bana bir açıklama yapmasını istedim.

Önce bir şey demedi, uzun süre sustu. Benim susmadığımı görünce açıkladı.

Meğer bütün bu deri eşyalar benim içinmiş. Hediye etmek için değil de beni kendisine aşık ettirmek içinmiş. Büyünün ismi canbar büyüsüymüş.

Bana eşyaların üzerine çizilmiş çemberleri gösterdi. Bir de gözle zor seçilen birçok Arapça yazı vardı.

Tabi ben önce inanmadım ama sonra biraz soruşturunca çıktı ortaya. Gerçekten beni evliliğe büyü ile ikna etmişler beni. Ben o zaman kocamı sevmiyordum hatta nefret ediyordum. Nasıl oldu da evlendik, ben hangi ara bu adama aşık oldum bir türlü aklım almıyordu. Demek ki her şey büyü ile olmuş.

Ama ben şimdi çok korkuyorum. Ya benim eşime aşkım biterse ne olacak? Bir de ben ona büyüyle aşık olmuşsam yıllardır sahte duygular mı beslemişim? Allah'ım kafam çok karışık.  Lütfen fikrini olan varsa bir şeyler söylesin." (Bayan F.)

Kadın okurun bu yorumu her gün çeşitli platformlarda büyünün olumsuz tesirleri hakkında içini döken yüzlerce mağdur beyanından sadece biri.

Öncelikle okurumuzu mağdur eden canbar aşk büyüsü hakkında kısa kısa bilgiler sunalım ve ardından büyüden çok daha hayırlı bir yol hakkında önemli tavsiyelerde bulunalım.


Canbar aşk büyüsü sadece bekarlara mı yapılır?


Hayır, bu büyü hem bekarlara hem de evlilere yönelik yapılabilir. Evlilere yapıldığında “yuva yıkan büyü” kategorisinde değerlendirilir. Çünkü kendisine büyü yapılan kişi tüm sorumluluklarını unutur ve kendisini tamamen aşka teslim eder.

Tarihte ilk çağlarda  daha çok iktidarların el değiştirmesi için şehzadelere ve prenseslere yönelik yapılan bu büyü sonraki dönemlerde halkın her kesiminden insan için uygulanmıştır.

Canbar büyüsü nasıl yapılır?

Canbar büyüsü deriden yapılmış bir eşyanın (çanta, ayakkabı, cüzdan...) üzerine çeşitli geometrik şekiller çizilmesi suretiyle yapılmaktadır. Eğer aşık etme büyüsü yapılacaksa çember şekli tercih edilir. Şayet başka duygular harekete geçirilecekse kare ya da üçgen şekilleri çizilir.

Canbar aşk büyüsünde çember içine birbirine aşık ettirilecek kadın ile erkeği temsil eden Arapça harfler yazılır.

Ancak yazılan Arapça ifadeler gelişigüzel değil cifr ilmine göre yazılır.


Cifr ilmi ne demektir?

Arap alfabesindeki her bir harf belli bir sayıya karşılık gelir. Ayrıca her harfin karşılık geldiği farklı bir anlam vardır.

Kişilerin yaşını, cinsiyetini, annelerinin adını ve diğer temel özelliklerini hesaba katarak tılsımlı ve büyülü ifadeler yazmaya cifr ilmi denir.

Cifr ilmi ile yazılan büyü metinlerine bazı kaynaklarda “vefk” adı da verilmektedir.

Canbar büyüsünün tesirleri hemen görülür mü?

Canbar büyüsünde deri üzerine vefk yazıldıktan hemen sonra büyü etkilerini göstermeye başlar. Yavaş yavaş tesirini arttıran büyü 12 gün sonra en yüksek düzeyde tesir ederek kişileri birbirine aşık eder.

Canbar büyüsünün tesirleri daimi midir yoksa büyü geçici bir süre mi etkili olmaktadır?

Büyü bozma uygulamaları ile canbar büyüsünün tesirlerine son verilebilir.

Ancak büyü bozdurulmadığı takdirde canbar büyüsü bir ömür boyu etkilerini sürdürür. Büyünün tesiri ile mutlu evlilikler yaşayan çok sayıda insanın aktarımları mevcuttur. Ancak bu evlilikler büyü ile tesis edildikleri için her an mutluluğun bozulma ihtimali vardır.


Canbar büyüsü soğutma büyüsü olarak da uygulanabilir mi?

Evet canbar büyüsü soğutma büyüsü olarak da uygulanabilir. Eğer deri üzerine çizilen şekiller ve cifr ile yazılan yazılar değiştirilirse ayırma veya soğutma büyüsü icra edilmiş olur.

Ancak canbar büyüsü tabiri kullanılınca daha çok aşık etme büyüsünün anlaşıldığını da ifade etmekte fayda vardır.

Canbar büyüsü nasıl bozdurulabilir?

Canbar büyüsü bazen çok aykırı ilişkilerin yaşanmasına sebep olabilir. Böylece kişilere ciddi zararlar verebilir.

Bu tarz durumlara sebebiyet verdiğinde büyüyü bozmak büyük önem arz etmektedir.

Canbar büyüsü iki farklı biçimde bozdurulabilir. Bu yollardan birincisi canbar büyüsünde hazırlanan vefke benzer bir vefk hazırlayarak büyüyü bozmaktır.

İkinci ve daha güvenilir büyü bozma yolu ise Kuran-ı Kerim'den Felak, Nas, Rahman ve Fetih suresi gibi sureleri okuyarak büyüyü hükümsüz bırakmaktır.

Canbar büyüsüne maruz kalan kişiler çoğu zaman büyülendiklerini kabul etmemekte ve büyü bozma dualarını okumakta direnmektedir. Bu gerçekten hareketle kendisine büyü yaptırılan kişilerin aile fertlerine ve arkadaşlarına da -büyüye maruz kalanın adını anmak şartıyla- vekaleten dua edebilme icazeti (izni) tanınmıştır.


Canbar büyüsünün yön değiştirmesi ne demektir?

Canbar büyüsünün en riskli tarafı bazen büyünün yön değiştirmesidir. Yön değiştirme hadisesi aşık etme amacıyla yapılan büyünün amacından saparak kişilere ciddi zararlar vermesidir.

Yön değiştiren büyü delirtme, sağlık bozma, basiret kapatma, intihara meylettirme gibi olumsuz hadiselere sebep olabilmektedir. Bu itibarla canbar büyüsü yaptıracak kişilerin bu riskleri göz önünde bulundurmaları isabetli olacaktır.

Canbar büyüsünü yaptırmak günah mıdır?


Canbar büyüsü de dahil olmak üzere her tür büyü İslam dininde kesin bir dille yasaklanmıştır. Kuran'da ve hadislerde büyüden uzak durulması gerektiği buyrulmuştur.

Pek çok İslam alimi de büyüyü 7 büyük günahtan biri olarak kabul etmiş ve bu şer uygulamalardan uzak durulmasını tavsiye etmiştir.


Sevdiğine kavuşmak için büyüden çok daha hayırlı bir yol: En Etkili Aşk Duaları kitabı

Büyü gibi şer bir uygulamaya başvurulmasının nedeni çoğu zaman aşk hayatındaki sorunlara çözüm bulmak gibi masumane bir gerekçeye dayanır.

Ancak niyetin iyi olması yapılan günahı günah olmaktan çıkarmaz. Bu bilinçle hareket etmek ve büyüden kesinlikle uzak durmak gerekir.

İşte tam da bu noktada sevgili okurlarımıza En Etkili Aşk Duaları adlı eseri tavsiye etmek istiyoruz. Birbirinden etkili onlarca aşk duasına yer en veren bu eserle birlikte okurlara ayrıca duaların ne zaman ve nasıl okunması gerektiğini anlatan Uygulama Rehberi'nin de gönderildiğini ifade etmekte fayda var.

Eseri indirip okumak için tıklayınız


Kitap hakkından yapılan yorumların bir kısmı ise şöyle