22 Ocak 2017 Pazar

15 farklı aşk büyüsü tarifi ve 1 tavsiye

En etkili aşk büyüleri hakkında ilginç bilgiler

Büyü insanlık tarihi kadar eski bir uygulamadır. Tıp ve müzik ile beraber geçmişi en ski tarihlere götürülebilen üç alandan biri de büyüdür. Büyüler içinde en fazla uygulanan tür ise aşk büyüleridir.


Bu yazımızda tüm dünyada en yaygın biçimde uygulanan 15 aşk büyüsü hakkında ilginç açıklamalarda bulunacağız. Yazımızın sonunda ise aşk mevzularındaki sorunların çözümü için mucizevi tesirleri olan bir kaynak tavsiye edeceğiz.

İşte en etkili aşk büyüleri ve uygulama esasları:

Hem aşk büyüsü hem de soğutma büyüsü olabilen büyüler


Bu tür büyülere “çift ağızlı büyü” denmektedir. Zira bu büyüler uygulamadaki kimi küçük farklılıklarla hem aşık etme hem de ayırma büyüsü olarak icra edilebilmektedir.

Kaşık büyüsü

İki adet tahta kaşık ile yapılmaktadır. Tahta kaşıkların üzerine çeşitli vefk yazıları yazılır. Ardından kaşıklar bağlanarak toprağa gömülür. Eğer kaşıkların ağızları birbirini görecek biçimde bağlama yapılırsa aşk büyüsü, kaşıkların ağzı ters yönleri gösterecek biçimde bağlanırsa soğutma büyüsü işlevi görür.

Soğan büyüsü

Bir baş kuru soğanın içine küçük bir kağıt parçası yerleştirilir ve ardından soğan saksıya gömülerek filizlenmesi sağlanır. Soğan çıkıp çimlendikçe aşk da kökleşmeye başlar. Eğer kuru soğanın kabukları daire şeklinde kesilir ve üzerine tılsımlı sözcükler okunursa soğutma büyüsü yapılmış olur.

Nohut büyüsü

Kadın ve erkeğin isimlerindeki harf sayısına denk gelecek kadar nohut alınır. Alınan nohutlar çeşitli işlemlerden geçirilerek bir karışım elde edilir. Nohut büyüsü Arapların Ebced sistemine dayandığı için sadece Arap harfleri ile yapılabilir. Büyüdeki kimi küçük değişikliklerle ayırma büyüsü de olabildiği için Arap olmayan toplumlarda genellikle uygulanmaz.

Çingene büyüsü

Sadece erkeğe yönelik yapılan bir aşık etme ve soğutma büyüsüdür. Doğrudan doğruya erkeğin ruh yapısını ve karakterini değiştirir. Aşk büyüsü olarak yapıldığında erkek, kadının hiçbir dediğine “hayır” diyemez ve kısa bir süre sonra kendisini nikah masasında görür. Ancak soğutma büyüsü halinde uygulandığında erkeği çok olumsuz bir karakter haline getirir. “Çekilmez bir kişi” haline gelen erkek ile sevdiği kadının ayrılması sağlanır.

Canbar aşk büyüsü

Bir deri parçası üzerine önce bir çember çizilir ve aşık ettirilecek kişilerin vefki (büyü yazısı) bu çemberin içine yazılır. Bu işlem için daha çok keçi derisi tercih edilir. Eğer kişilerin ayrılmaları isteniyorsa iki ayrı çember çizilir. Kadının vefki bir çemberin içine erkeğin vefki diğer çemberin içine yazılır. Bu aşamadan sonra kişiler bambaşka muhitlerin insanı haline geldikleri için tekrar bir araya gelmeleri mümkün olmaz.


Geçici süreliğine etki eden aşk büyüleri


Kişileri geçici bir süre etkileyen aşk büyüleridir. Kişi bu süre içinde elini çabuk tutup kendisini sevdirmelidir. Büyünün tesiri ortadan kalktıktan sonra kişi bir müddet sevgilisini elde tutmak için zorlanmaktadır. Bu büyünün tesiri bitince büyü ritüelini tekrar uygulayıp “bir seanslık daha zaman” kazanan pek çok kişi bulunmaktadır.

Adet kanı büyüsü

Kadının adet kanı ile yapılır. Halk arasında ifade edildiği gibi kadının adet kanının erkeğe içirilmesi ile yapılmamaktadır. Bu sadece bir şehir efsanesidir. Adet kanı büyüsü gerçekten de kadının adet kanı ile yapılmaktadır. Ancak büyü malzemesi beyaz bir kumaş ile çakıl taşlarıdır. Ayrıca erkeğe adet kanı içirme de hiçbir şekilde söz konusu değildir. Büyünün tesiri kadının bir sonraki adet dönemine kadar devam eder. Bu süre zarfında erkeğin gönlünü tamamen kazanmak gerekir.

Yumurta büyüsü

Yumurtanın sarısının kadını, akının ise erkeği temsil ettiği aşk büyüsüdür. 4 gün süren, karmaşık ve zor bir uygulaması vardır. Geçici büyüler içinde tesirleri en uzun süren büyüdür. Büyü, kadın veya erkeğin kan bağı ile bağlı bulunduğu herhangi bir kişinin (anne-baba, kardeş, evlat gibi…) eceliyle ölümüne kadar devam eder. Aileye cenaze girdiği anda büyünün tesiri ortadan kalkar.

Saç büyüsü

Kadının saçına düğüm atılması suretiyle yapılan bir büyüdür. Kısa sürede etki eder ve yine kısa sürede etkileri ortadan kalkar. Kişileri kısa sürede o kadar derinden etkiler ki büyünün tesirine maruz kalan pek çok kişi ya sabırsızca aşkına yönelir ya da “yıldırım nikahı” ile evlenir.

Ceviz büyüsü

Tesirleri bir mevsim (3-4 ay) süren etkili bir aşk büyüsüdür. Yapılışı ciddi uzmanlık gerektirdiği için son yıllarda uygulanmayan bir büyüdür.

Köpek büyüsü

Köpekten alınan necis bir parça ile yapılır. Bu necis (pis, kirli) parça köpek tırnağı, kıl, idrar veya köpek salyası olabilir. Daha çok eve bir türlü bağlanmayan gelinleri sadık bir aşık haline getirmek için başvurulan bir büyüdür.


Korkunç sonuçlar doğuran aşk büyüleri


Bazı aşk büyüleri büyü sırasında kimi korkunç riskleri de beraberinde getirmektedir. Bu risklerin en yaygın görüleni “büyünün yön değiştirmesi” hadisesidir. Burada aşık etme maksadıyla yapılan büyü amacından sapar ve kişiye çeşitli zararlar verir. Delirtme, sağlığı bozma, intihara meylettirme, ahlak bozma ve kişiye yanlış kararlar aldırtma büyünün yön değiştirmesi sırasında görülebilen bazı olumsuz durumlardır.

Tırnak büyüsü

Aşık ettirilecek kişinin tırnaklarının alınıp yakılması suretiyle yapılır. Daha çok evli kişilere yönelik yaptırıldığı için “yuva yıkan büyü” olarak adlandırılır.

Lamia aşk büyüsü

Kişilerin kıskançlık duygularını öne çıkaran bir aşk büyüsüdür. Kişi önceden aşık olmadığı birini müthiş derecede kıskanmaya başlar. Büyünün tesiri ile yoğun kıskançlık krizlerine giren şahıs bu ruh hali ile şiddetli bir aşka tutulur.

Mum büyüsü

Aşk büyüleri genellikle sadece aşık ettirilecek kişilere tesir etmektedir. Mum büyüsü ise hem kişileri hem de sosyal çevreyi etkiler. Yani kişilerin aileleri ve arkadaş grupları da büyünün tesirine kapılır ve yaşanacak aşkın ateşli birer savunucusu haline gelir. Mum büyüsü eski çağ dini metinlerinin tersten okunması yoluyla yapılmaktadır ve çok kısa sürede etkileri görülmektedir.

Tuz büyüsü

Daha çok karı-kocaların birbirlerine olan saygı ve sevgisini tekrar canlandırmak için başvurulan geleneksel bir büyüdür. Kişiler büyü öncesinde birbirlerini iyi derecede tanıyorlarsa büyü daha güçlü bir şekilde tutar.

Kemik büyüsü

Tarihte daha çok zenginler tarafından uygulanan çok tesirli bir büyüdür. Yapılışı sırasında kimi korkunç ritüeller vardır (Kemikler üzerine yazı yazılması, kemiklerin mezarlık alanlarına gömülmesi gibi). Yapılışı zor olmasına rağmen bir ay dolmadan etkileri görüldüğünden en sık başvurulan büyülerden biri olmuştur.


Önemli bir tavsiye

En Etkili Aşk Duaları kitabı

Yazımızı noktalamadan önce aşk konusundaki sorunlarının halli için büyüye başvurmak isteyen okurlarımızı uyarıp önemli bir tavsiyede bulunmak istiyoruz.

Büyü yaptırmak dinen caiz değildir. Kuran-ı Kerim’de ve Hz. Muhammed’in hadislerinde büyü kesin bir dille yasaklanmıştır. Ayrıca büyü yapmanın kimi ciddi riskleri de vardır.

İşte bu itibarla sevgili okurlarımıza aşk için büyü yaptırmak yerine dua etmelerini öneriyor ve “En Etkili Aşk Duaları” kitabını okumalarını tavsiye ediyoruz.

Şahmeran duası, çevirgel duası, surhubat duası ve muhabbet duası gibi onlarca etkili aşk duasının bir arada bulunduğu bu müthiş eser inşallah sizin de yaşamınızda saadet kapılarının açılmasını sağlayacaktır.

Eseri indirmek için tıklayınız


Kitap hakkında yapılan yorumların bir kısmını aşağıda bulabilirsiniz.