29 Aralık 2016 Perşembe

7 soruda mezar büyüsü hakkında her şey

Mezar büyüsü nedir, nasıl yapılır, nasıl bozulur?

Mezar büyüsü sadece 11 günde tesirini göstererek en büyük aşkların dahi bitmesine yol açan etkili bir kara büyüdür. Yüzyıllardan beri yaygın biçimde uygulanan bu büyü yuva dağıtan büyü olarak da bilinmektedir.


Mezar büyüsü bir kişiyi ticari yönden iflasa sürüklemek, sağlığını bozmak, zihin dünyasını altüst edip delirtmek gibi amaçlarla da uygulanabilmektedir. Ancak daha çok ayırma ve soğutma büyüsü mahiyetinde başvurulan bir büyüdür.

Bu yazımızda mezar büyüsünün ayırma ve soğutma amacıyla yapılan versiyonu hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Yazımızın sonunda ise aşk mevzusunda çok önemli bir kaynak tavsiye edeceğiz.

Keyifli okumalar dileyerek maddelerimize geçiyoruz.

İşte 7 soruda mezar büyüsü hakkında her şey:

Mezar büyüsü mü Sina büyüsü mü?

Mezar büyüsü tarihte ilk defa Sina yarımadasında ortaya çıkmıştır. Bu nedenle eski el yazması kitaplarda “sihri sina” olarak da geçer. Bazı medyumların ifade ettiği gibi “Sina” bir kadının ismi olmayıp Orta Doğu’da bir yerleşim yerinin adıdır.

Sina yarımadasında ortaya çıkan büyünün en yaygın kullanıldığı coğrafya hiç kuşkusuz ki Anadolu topraklarıdır. Bu büyü tarihin ilk çağlarından beri Anadolu’da yaygın olarak uygulanmaktadır.


Mezar büyüsünde vefk bebeği nasıl yapılır?


Mezar büyüsünün ilk aşamasında iki adet vefk bebeği yapılmaktadır. Bebeklerden birisi ayrılmaları temin edilecek kadını diğeri erkeği temsil etmektedir.

Bu bebekler sabundan, alçıdan, kireç taşından, çamurdan ya da kilden yapılabilir. Ancak hiçbir zaman bez bebek kullanılmaz. Çünkü büyü uygulamalarında bez bebekler ayırma büyüleri için değil aşık etme büyüleri için kullanılmaktadır.

Yapılan bebeklerin profesyonel tarzda birer heykelcik olmasına gerek yoktur. Hatta avuç içi büyüklüğündeki bir malzemeye iki gözü temsil eden iki delik yapmak bile yeterlidir.

Dikkat edilmesi gereken husus bebeklerin avuç içinden büyük olmaması ve kadını temsil eden bebeğin erkekten biraz daha büyük olmasıdır.

Vefk bebeğinin mezarlık alanına gömülmesi neyi temsil eder?

Hazırlanan vefk bebekleri gece vakti bir mezarlık alanına gömülmektedir. Gömülen yerin çok derin olmasına gerek yoktur. Bebeklerin üstü toprakla örtülmüşse yeterlidir.

Bebeklerin yüzleri ters tarafları gösterecek biçimde iki bebek yan yana gömülmektedir. Eğer yanlışlıkla bebeklerin yüzleri birbirine bakacak şekilde bir gömülme yapılırsa büyü tam aksi yönde tesir gösterecek ve aşık etme büyüsü olacaktır.

Bebeklerin mezarlık alanına gömülmesi sembolik olarak “kişilerin birbirlerine karşı olan duygularının öldüğünü” ifade etmektedir.


Mezar büyüsünde 11 gün süren mezarlık ziyaretleri niçin yapılmaktadır?

Mezarlık büyünde büyünün tutması için her gün mezarlıkta tılsımlı sözcüklerin okunması gerekmektedir. Bu durum büyünün uygulanmasını zorlaştırmaktadır.

Ancak usta medyumlar bu tılsımlı sözcükleri ezbere bildikleri için mezarlığın yanından geçerken de okuma yapabilmektedir. Büyü yapan üstat “sanki oradan geçiyormuş izlenimi” vermekte ve her gün aynı saatte tılsımlı sözcüklerini okumaktadır.

Mezar büyüsünde okunan tılsımlı sözcükler daha çok kutsal kitapların bazı bölümlerinin tersten okunması biçimindedir.

Mezar büyüsünde 11 günlük süre geçtikten sonra büyü tutmaya başlar ve büyünün tesiri ile kişilerin birbirlerine karşı besledikleri tüm iyi duygular bir anda “ölür.” Daha önce hissedilen güzel duygular yerine olumsuz bir bakış açısı yer edinmeye başlar.

Mezar büyüsünün etkileri sürekli midir?

Mezar büyüsü tesirleri kısa süren bir büyüdür. Bu bakımdan büyüye başvuran kişiler ellerini çabuk tutmak zorundadır. Zira büyünün kişileri etkileme süresi 163 gündür.

Eğer bu süre zarfında büyüye başvuran kişiler ayırdıkları kişileri başka birilerine yönlendirmeyi başaramamışlarsa kişiler hata yaptıklarını anlarlar ve eski sevgililerine dönerler.

Ancak şunu da ifade etmek gerekir ki büyünün tesiri bittiğinde kişiler başka bir sevgili bulmamışlarsa bile artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Çünkü tüm ayrılıklar az ya da çok ilişkilere zarar vermektedir.


Mezar büyüsü nasıl bozulur?


Mezar büyüsü üç farklı yolla bozulabilmektedir:

Bu kara büyü başka bir kara büyü yapılarak bozulabilir. Ancak büyüyü bozmak üzere başvurulan kara büyünün insanlara zarar verebileceği göz ardı edilmemelidir.

Mezar büyüsünün icra edildiği ilk 11 günlük sürede kişinin ailesinde bir vefat gerçekleşirse büyü kendiliğinden bozulur. Çünkü mezara defnedilen aile bireyi önceden gömülen vefk bebeğinin tılsımını bozacaktır.

Mezar büyüsünün üçüncü bozdurulma yolu ise Kuran-ı Kerim’den ilgili sureleri okumaktır. Büyü bozma yolunda mucizevi tesirleri olan en etkili sureler Felak suresi ile Nas suresidir. Bu iki surenin okunması ile inşallah en tesirli büyüler dahi hükümsüz kalacaktır.

“En Etkili Aşk Duaları” kitabını incelediniz mi?

Yazımızı noktalamadan önce içinde onlarca farklı aşk duası bulunan ve okurlardan çok olumlu dönütler alan bir eser tavsiye etmek istiyoruz.

Bu eser sayesinde büyü gibi şer uygulamalara bulaşmadan matlubunuza inşallah kavuşabileceksiniz.

“En Etkili Aşk Duaları” adlı bu muazzam eserle birlikte okurlara duaların ne zaman ve nasıl okunacağı hakkında bilgiler veren “Uygulama Rehberi” de gönderilmektedir.

Eseri indirmek için tıklayınız


Kitap hakkında yapılan yorumların bir kısmını aşağıda bulabilirsiniz.