26 Ekim 2016 Çarşamba

Yüzde 100 etkili kaşık büyüsü ile onu kendine aşık et

Kaşık büyüsü ile aşık ettirme ve kendine bağlama

Kaşık büyüsü Anadolu’da en yaygın bilinip uygulanan aşık etme büyüsüdür. Bu nedenle Avrupalı gezginler tarafından Türk büyüsü olarak da isimlendirilmiştir. Uygulamasının kolaylığı ve hızlı etki etmesi gibi özellikleri dolayısıyla en fazla başvurulan aşık etme ve kendine bağlama büyülerinden biri olmuştur.

Asıl çıkış yeri Yemen olan bu büyü Osmanlılar zamanında Türkler tarafından da uygulanmaya başlandı ve o günden sonra da bu büyü Anadolu ile özdeşleşti.

Bu yazımızda yüzyıllardır Anadolu’da uygulanan kaşık büyüsü hakkında bilgiler vereceğiz ve yazımızın sonunda da aşık etme üzerine önemli bir tavsiyede bulunacağız.
İşte tüm boyutları ile kaşık büyüsü hakkında her şey

Kaşık büyüsünde yapılması gereken ilk şey: detaylı bilgi toplamak


Kaşık büyüsünde aşık ettirilecek kişi hakkında detaylı bilgi toplanmaktadır. Çünkü kaşığın üzerine bir aşk ilişkisine müdahale edebilecek herkesin ismi yazılacaktır.

Diğer aşık etme büyülerinin aksine kaşık büyüsünde sadece aşık ettirilecek kişilerin isimlerini bilmek yeterli görülmemektedir. Bunun sebebi kaşık büyüsünün sadece aşık ettirilecek kişiyi etkilememesi tüm tanıdıklara tesir etmesidir. Yani kaşık büyüsü yapıldığında sevgililer birbirine duygusal olarak meylettirilirken diğer şahıslar da “aşkın önünde engel olmasınlar diye” büyüye maruz bırakılmaktadır.

Bu bakımdan kaşık büyüsü kişisel bir ilişkiye zemin hazırlasa bile tesiri çok geniş bir çevrede hissedilen bir uygulamadır. Bazı kaşık büyülerinde kişilerin sosyal çevrelerinin genişliğine göre onlarca kişiye aynı anda büyü yapılabilmektedir.


Kaşık büyüsünde kullanılacak kaşıklar nasıl olmalıdır?

Kaşık büyüsünde kullanılacak kaşıklar kesinlikle metal olmamalıdır. Bu işlem için sadece tahtadan yapılmış kaşıklar tercih edilmelidir. Günümüzde kullanılan plastik kaşıklara dair eski el yazması kitaplarda herhangi bir ifade geçmese de bu tür kaşıkları kullanmamak daha isabetli olacaktır. Zira büyü uygulamalarında bazen küçük bir yanlışlık telafisi mümkün olmayan sorunlara yol açabilmektedir.
Büyü için  iki adet kaşık seçilmektedir. Bu kaşıklardan biri erkeği temsil ederken diğeri kadını simgelemektedir.

Kaşıkların büyüklüğü kaşığın üzerine yazılacak isimlerin azlığına veya çokluğuna göre farklılık gösterecektir. Zira az önce ifade ettiğimiz gibi ilişkiye müdahale edebilecek herkesin ismi kaşıkların üzerine yazılmaktadır.


Kaşık büyüsünde kaşıkların üzerine yazılar hangi dilde yazılmaktadır?

Kaşık büyüsü arkaik bir büyü değildir, Orta Çağ dönemi büyülerinden biridir ve temeli Arapçanın ebced hesabına dayanır.

Arkaik büyüler Akad, Babil, Elam gibi İlk Çağ medeniyetlerine ait büyülerdir. Bu büyülerin tutması için uzun bir süre sabretmek gerekir.

Ebced hesabına dayanıp Arap alfabesi ile yapılan büyüler ise çok daha kısa sürede tesirlerini gösterirler ve bozdurulmaları da daha güçtür.

İşte kaşık büyüsü bu ikinci kategorideki (ebced hesabına ve Arap yazısına dayanan) büyülerden biridir ve etkileri konusunda çok sayıda insanın aktarımları bulunmaktadır.

Kaşık büyüsünde kaşıklardan birinin iç tarafına erkeğin adı yazılırken diğer kaşığın iç tarafına ise kadının adı yazılmaktadır. Kaşıkların dış tarafına ise diğer insanların adları yazılır.

Bazı büyü üstatları isimlerin kimlere ait olduğu belli olmasın diye sadece isimlerin ilk harflerini de yazmaktadır. Bu tarz uygulamalar işin uzmanları tarafından yapıldığı müddetçe herhangi bir olumsuz duruma yol açmamaktadır.


Üzerine yazı yazılmış kaşıkların birbirine bağlanması

Kaşık büyüsünde üzerleri yazılı kaşıklar siyah bir iple birbirine bağlanmaktadır. Ancak bağlama tarzı büyünün ne yönde tesir göstereceği üzerinde etkili olmaktadır.

Vefk yazıları ile yazılmış kaşıklar, “iki kaşığın ağzı birbirini görecek biçimde” bağlanmaktadır. Bu kadın ve erkeğin birbirlerine yöneleceklerinin işaretidir.

Eğer “iki kaşığın ağzı birbirinin tam tersi yönü gösterecek biçimde” bağlama yapılırsa kaşık büyüsü soğutma büyüsü mahiyeti taşıyacak ve kişiler asla birbirlerine kavuşamayacaklardır.

“Kaşıkların her ikisinin de ağızları aynı yönü gösterirse” bu sefer de kadın ya da erkekten biri devamlı kaçacak diğeri ise sürekli onu kovalayacaktır. Ancak hiçbir zaman birliktelik gerçekleşmeyecektir.


Kaçıkların ateşte yakılması, toprağa gömülmesi veya suya bırakılması

Kaşık büyüsünün son aşaması birbirine bağlanmış kaşıkların “nihayete (sonuca) erdirilmesi aşaması”dır.

Bu son aşamanın nasıl icra edileceği şu şekilde izah edilebilir:

Eğer hem erkek hem de kadın bekarsa ve evlenmeleri önünde bir engel yoksa birbirine bağlanmış kaşıklar bir ırmağın akıntısına bırakılır. Kaşıkların ne kadar sürüklendiklerinin veya bir süre sonra başkaları tarafından bulunup bulunmamasının bir kıymeti yoktur. Zira tahta kaşıklar suya temas eder etmez büyü tutmaya başlamıştır.

Eğer kişilerden biri evli diğeri ise bekarsa kaşıklar yerleşim yerlerinden uzak, tenha bir yerde toprağa gömülmektedir.

Şayet birbirlerine aşık olmaları istenen kişilerin her ikisi de evli ise kaşıklar ateşte yakılmaktadır.

Kaşık büyüsünün olağanüstü tesirleri

Kaşık büyüsünün çok kısa sürede güçlü biçimde tesir ettiğine dair sayısız anlatım bulunmaktadır. Bu anlatımlarda aşık ettirilen kişilerin tüm koşulları zorlayarak sevdiklerine yöneldikleri anlatılmaktadır.

Kaşık büyüsü yaptıran kişilerin akrabalarının ve arkadaşlarının da iradeleri etkilendiği için hiç kimse bu aşka karşı çıkmamaktadır. Böylece birbirine aşık ettirilen kişiler “öteki şahıslar”ın kınamalarından da kurtulmaktadır.


Kaşık büyüsü nasıl bozulur?


Kaşık büyüsü zor bozulan büyü türlerinden biridir. Eğer büyü yapılırken kullanılan ebced hesaplamaları tekrar tutturulabilirse büyüyü bozmak mümkün olacaktır. Ancak bu hesaplamalar yanlış yapılırsa büyü bozma uygulamaları büyük facialara neden olabilmektedir. Kaşık büyüsü bozdurulmaya çalışılırken en sık görülen olumsuz durum ise aşık ettirilmiş kişilerin “akli yeteneklerini yitirmeleri yani delirmeleri”dir.

Büyünün diğer bozdurulma yolu ise Kuran’dan belli sureler okuyarak büyüyü tesirsiz bırakma çabasıdır. Bu metot hem daha etkili hem de daha güvenilir bir yoldur. Zira Kuran-ı Kerim, her konuda olduğu gibi büyüden kurtuluşta da en büyük şifa kaynağıdır.

En Etkili Aşk Duaları kitabı

Yazımızı noktalamadan önce aşk konusunda etkili dualara yer veren bir eser önermek istiyoruz.

“En Etkili Aşk Duaları” adını taşıyan bu kitapta onlarca aşk duasını bir arada bulabilirsiniz. Eserle birlikte duaların nasıl ve ne zaman okunacağı konusunda bilgiler veren bir “Uygulama Rehberi”nin de okurlara gönderildiğini ifade etmekte fayda var.

Kitaba ulaşmak için tıklayınız


Eserle ilgili yapılan yorumların bir kısmını aşağıda bulabilirsiniz