20 Eylül 2016 Salı

Dikkat, sakın ayırma büyüsü yaptırmayın!

Ayırma büyüsü yaptırmayın, çok daha etkili ve güvenilir yollar var

İnsanoğlunun tarihi kadar eski büyülerden biri de ayırma büyüsüdür. Kimi zaman kendi çocuğunu art niyetli bir adamdan korumak, kimi zaman sevdiğini başkasının elinden almak kimi zaman da sırf kötülük yapmak amacıyla başvurulan bir kara büyüdür. 


Ayırma büyüsü çok ciddi riskleri bulunan tehlikeli bir uygulamadır. Büyü bazen çok hayırlı amaçları gerçekleştirilmek maksadıyla yapılsa da niyetin kendisi büyüyü olumlu hale getirmez.

Ayırma büyüsü her şeyden önce özel hayata ciddi bir müdahaledir. İnsanların duygu ve düşüncelerini yönlendirip onların yaşamlarını ipotek altına almaktır.

Ayırma büyüsünü tehlikeli kılan bir diğer önemli husus ise "büyünün yön değiştirmesi" denilen ve büyü yapan kişiye büyük zarar veren özelliğidir.

Ayırma büyüsü nasıl yapılmaktadır?


Birbirinden çok farklı ayırma büyüleri bulunmaktadır. Bu büyülerin en yaygın uygulananları şunlardır:

Çingene büyüsü

Kişilerin ahlak yapılarını bozarak ayrılmaya sebep olan bir büyüdür. Özellikle erkeklerin çok kötü davranışlar sergilemesine neden olur. Çok uyumlu ve saygın bir kişiliği olan erkeği kısa sürede "çekilmez bir karakter” haline getirir. Bu büyünün Çingene toplumu bir alakası yoktur. Büyünün yapılışı sırasında söylenen şarkılardan ötürü bu ismi almıştır.

Ters kaşık büyüsü

İki adet tahta kaşığa tılsımlı sözcükler yazılması suretiyle icra edilen bir büyüdür. Bu iki kaşık daha sonra birbirine bağlanarak toprağa gömülür. Kaşık büyüsü Anadolu'da kırsal kesimde günümüzde de yaygın biçimde uygulanmaktadır.

Bu büyüde kaşıkların ağızları birbirinin tersi yönde olmalıdır. Eğer yanlışlıkla kaşıkların ağzı birbirini gösterecek biçimde bağlama işlemi yapılırsa ayırma büyüsü, aşık etme büyüsü işlevini görür.


Tırnak büyüsü

Ayrılacak çiftlerin tırnaklarının özel bir karışımla birlikte yakılması suretiyle uygulanır. Günümüz şartlarında büyünün yapılmasını zorlaştıran bazı özellikleri vardır. Mesela tırnak büyüsünün tüm uygulamaları gece vakti yapılır, büyük bir ateş yakılır ve  grupça tılsımlı şarkılar söylenir. Bu nedenle de günümüzde özellikle kentleşmiş toplumlarda bu büyünün yaptırılabilmesi oldukça zordur.

Vefk ile ayırma büyüsü yapma

Kağıt ya da bez üzerine kimi tılsımlı sözcüklerin yazılması ile yapılan bir büyüdür. Bu tarzdaki ayırma büyülerini yapmak için Arapça, Süryanice, İbranice gibi dilleri bilmek ve gizli ilimler hakkında derin bilgiye sahip olmak gerekir.

Karabiber büyüsü

Çok sık yön değiştiren bir kara büyüdür. Amacından saparak büyü yaptıran kişinin hayatını mahvetmektedir. Bu bakımdan büyü üstatları bu büyüyü yapmaktan özellikle kaçınmaktadır.

Eğer bir kişi karabiber büyüsünü yaptırma konusunda çok ısrarcı olursa büyü üstatları öncelikle büyü yatıracak kişiye büyünün tüm aşamalarını öğretir ve sonra da geriye çekilirler. Büyü yaptırmayı talep eden kişi, bu büyüyü kendi eliyle yapacaktır ve oluşabilecek riskleri de bir başına göğüsleyecektir.

Yumurta büyüsü

Yumurtanın akı ile sarısının birbirinden ayrılması ile yapılır. Bazı kutsal kitaplardan bölümler alınarak kelimeler tersten okunur ve böylece büyünün tesiri artırılır.

Yumurtanın sarısı kadını, akı ise erkeği temsil etmektedir. Hızlı tesir gösteren, etkili bir büyüdür.

Muska ile ayırma büyüsü yapma

Dini motifler kullanılarak büyü yapılmasıdır. Muska ile bazen kişilerin gözü bağlanır ve kişi sevgilisini adeta "göremez" olur bazen de muska ile kişilerin erkekliği veya kadınlığı “söndürülür” yani şahısın tüm "cinsel arzuları geçici süreliğine bağlanır."

Burada sıralanan ayırma büyüleri dışında onlarca farklı ayırma büyüsü daha vardır. Bu büyülerin yapılışı ve etkileri birbirinden farklıdır. Ancak tüm ayırma büyülerinin çok detaylı ritüellere dayandığını ve sadece "üstat" denilen uzman kişilerce yapılabileceği unutulmamalıdır.


Ayırma büyüsü kaç günde tesirini gösterir?


Ayırma büyüleri genellikle yapılır yapılmaz tesirini göstermeye başlamaktadır. Yani diğer büyülerde olduğu gibi uzun bir “bekleme süresi” yoktur.

Önceleri kadın ile erkek arasında sadece küçük tatsızlıklar baş gösterir. Ardından kişilerin bazı davranışları birbirlerinin gözüne hoş görünmez. Başlangıçta bu küçük ayrıntılar "normal" karşılanır ve pek önemsenmez. Ancak bu soğuma öylesine hızlı artar ki birkaç günde kişiler büyük bir gürültü patırtı ile ayrılır.

Ayırma büyüleri genellikle 6-12 günde tüm tesirini göstermeye  başlar. Bu süre diğer büyülere göre oldukça dar bir zaman aralığına denk gelmektedir. Zaten ayırma büyülerinin en önemli özelliklerinden biri de etkilerinin hızlı biçimde kendisini hissettirmesidir.

Ayırma büyüsü yaptırmak günah mıdır?

Evet, ayırma büyüsü de dahil olmak üzere tüm büyü türler dinen yasaklanmıştır. Kuran-ı Kerim'de bu konuda birçok ayette kesin hükümler vardır. Ayrıca Hz. Muhammed de pek çok hadisi şerifinde büyünün günah olduğunu ifade etmiştir.

İslam alimleri de büyü için "7 büyük günahtan biri" ifadesini kullanmışlar ve büyü gibi şer bir uygulamadan uzak durulması gerektiğini belirtmişlerdir.

Ayırma büyüsü nasıl bozulur?

Ayırma büyüsü çoğu zaman büyük olumsuzluklara yol açmaktadır. Eğer evli kişilere yönelik yapılırsa yuvaların yıkılmasına neden olur ve bireyler üzerinde büyük tahribatlar yaratır. Bu nedenle büyünün  bozdurulması büyük önem arz eder. Ayırma büyüsü şu hallerde bozulur:

Kadınların büyünün icra edildiği aşamada adet olmaları büyünün kendiliğinden bozulmasına neden olur.

Çok büyük doğal afetler ve aile içinden bir ferdin ölmesi de büyünün bozulmasını temin eder.

Büyü yapan kişi  büyü aşamalarını tersinden uygulayarak büyünün bozulmasını sağlayabilir.

En güvenilir büyü bozma yolu ise Kuran surelerinin okunması ile icra edilen büyü bozma uygulamasıdır. Özellikle Muavvizeteyn denilen Felak ve Nas surelerinin olağanüstü tesirleri vardır.


Ayırma büyüsü yerine kavuşma duası ve “En Etkili Aşk Duaları” kitabı

Ayırma büyüsü yaptırmanın sebeplerinden biri de sevdiğini başkasının elinden geri almaktır. Ancak daha önce de izah ettiğimiz gibi büyü yaptırmak, büyük bir günahtır ve çoğu zaman telafisi mümkün olmayan zararlara yol açar.

Bu nedenle büyüye başvuran okurlarımıza bu büyük günahtan acilen el çekmelerini tavsiye ediyoruz. Büyü uygulamaları yerine sevdiğini geri getirmek ve kendisine aşık ettirmek üzere etkili dualara başvurmak çok daha isabetli olacaktır.

Bu hususta "En Etkili Aşk Duaları" adlı eser tam bir başucu kaynağı niteliği taşımaktadır. Bu başarılı kitapta şahmeran duası, çevirgel duası, muhabbet duası ve surhubat duası gibi onlarca etkili aşk duasını bir arada bulabilirsiniz. Ayrıca kitapla birlikte duaların ne zaman ve nasıl okunacağına dair bilgi veren bir “Uygulama Rehberi” de okurlara gönderilmektedir.

Kitaba ulaşmak için tıklayınız

Eserle ilgili yapılan yorumların bir kısmını aşağıda bulabilirsiniz