23 Ocak 2016 Cumartesi

ceviz büyüsü muazzam etkili aşık etme büyüsü

Ceviz büyüsünün en doğru versiyonu

Sevgili okurlarımızı ceviz büyüsü konusunda bilgilendirmek ve konu hakkındaki yanlış yorumların önüne geçmek için bu yazıyı kaleme alıyoruz. Çünkü etkili bir aşık etme büyüsü olan ceviz büyüsüne soğutma büyüsü diyebilecek kadar gerçekten uzak yorumlara tanık olduk.


Bu nispette ciddi bir hatanın sebebini sorguladığımızda birçok kişinin ceviz büyüsü ile karabiber büyüsünü karıştırdığını gördük. İşte bu yazı bu yanlış anlamaların önüne geçecek ve ceviz büyüsü hakkında tam teşekkülü bilgiler sunacaktır.

Ceviz büyüsünü araştırırken çok detaylı bir araştırma yaptık. El yazması eserleri tarayarak ve yabancı dillerde yazılmış eserleri inceleyerek derli toplu bir yazı hazırladık.

Umuyoruz keyifle okunan bilgilendirici bir çalışma hazırlamışızdır.

İşte bütün detaylarıyla ve en doğru versiyonu ile ceviz büyüsü:


Ceviz büyüsü niçin yapılır?


Ceviz büyüsü çok etkili bir aşık etme ve bağlama büyüsüdür. Anadolu’da az bilinmesine rağmen dünyanın muhtelif bölgelerinde yaygın olarak uygulanmaktadır.

Her kim ki bu büyüye maruz kalırsa gözü hiçbir şey görmez ve sadece aşık olduğu kişiye yönelir. Diğer aşık etme büyülerine göre çok daha tesirlidir. Bu büyü yapıldığında kişilerin maddi durumları, sosyal tabakaları, yaşları ve medeni halleri önemini yitirir. Tek gerçeklik aşk gibi algılanır.

Boşanmalara, uzun göçlere, maddi yıkımlara yol açan bir büyüdür. Çok az örnekte ise birbirine layık kişilerin kavuşmasını hızlandırdığı için olumlu neticeler vermiştir.

Fakat genel olarak denilebilir ki ceviz büyüsü sayesinde kavuşan insanların hem kendileri hem de aileleri sonuçta mutsuz olmaktadır. Bu büyü daha çok “sonuç ne olursa olsun ona kavuşmak istiyorum” diyebilenlerin uyguladığı bir metottur.Ceviz büyüsü nasıl yapılır?


Ceviz büyüsü adından da anlaşıldığı üzere olgunlaşmış, kuru tam ceviz taneleri ile yapılmaktadır. Bazı bölgelerde fındık ya da fıstık gibi kabuklu yemişler tercih edilerek de uygulanmıştır. Fakat genel olarak adı “ceviz büyüsü” şeklinde benimsenmiştir.

Birbirine aşık ettirilecek erkek ve kadının ismindeki harf sayısı kadar ceviz alınır. Alınan cevizlerin birbirine yakın büyüklükte olmasına dikkat edilir. Cevizlerin bir kısmının boş çıkmasında herhangi bir mahsur yoktur.

Cevizler alınır ve tılsımlı sözcükler eşliğinde kırılarak ceviz içi ile kabuklar ayrılır. Bu tılsımlı sözcüklerin ne olduğuna dair kitaplarda bilgiye ulaşmak mümkün değildir. Bu lafızlar sadece medyumlar arasında usta-çırak ilişkisi içerisinde sözlü olarak kuşaktan kuşağa aktarılmaktadır.

Cevizlerin kırılması bittikten sonra ceviz kabukları alınarak yakılır. Kabukların yakılması sırasında dikkatli olmak gerekir. Çünkü ceviz kabukları bir anda tutuşur ve hemen büyük bir alev çıkarır. Bu nedenle yangın çıkarma ihtimali ortadan kaldırılarak yakma işlemi yapılmalıdır.

Yakma işlemi bittikten sonra küller alınarak sağlam bir kabın içine bırakılır.

Ceviz içleri iyice ezildikten sonra küllerin içine konur. Ardından kül ile ceviz içi iyice karıştırılır. Bu aşamaya "bulgama" yani karıştırma aşaması denir.

Hazırlanan bu karışım dört gün dört gece bekletilir. Bu sırada her gece tılsımlı sözcükler okunur. Amaç büyünün "mayalanmasını" sağlamaktır. Mayalanma büyülerdeki bekleme aşamasına verilen isimdir.

Dördüncü gün bittiğinde karışım temiz bir bez parçasına iyice sarılarak toprağa gömülür. Gömülme sırasında etrafta kimsenin olmamasına dikkat edilir. Çünkü başka gözler büyünün tesirini zayıflatmaktadır.

Gömülme işlemi bittikten sonra büyünün tutması için üzerinden bir gece geçmesi gerekmektedir. Artık ertesi sabaha birbirini deliler gibi seven iki aşık uyanacaktır.

Bu büyüde yakılan ceviz kabukları kişinin kötü amellerini, ceviz içleri ise iyilikleri sembolize eder. Bunların karıştırılıp toprağa gömülmesi ise iyilikte ve kötülükte bir olup ölüme kadar birlikte olmayı temsil etmektedir.

Ceviz büyüsü nasıl bozulur?


Ceviz büyüsünü bozmak için yapılacak en uygun uygulama okunacak olan Felak suresidir. Felak suresi çok olay ezberlenebilen ve sadece 5 ayetten oluşan kısa bir suredir.

Sabah namazından sonra 3 defa okunacak olan Felak suresi ile inşallah ceviz büyüsünün hiçbir hükmü kalmayacaktır. Bu arada büyü bozmak için dua edileceği günden bir gün önce ihtiyaç sahibi kişilere bir miktar sadaka verilmesi de rahmet kapılarını açacağı için çok faydalı sonuçlar doğuracaktır.Ceviz büyüsüne maruz kalan kişiler aşkın körleştirici etkisine o kadar kapılmışlardır ki gidip bu duayı okumaları neredeyse imkansızdır. Bu nedenle erkeğin veya kadının bir yakını da bu duayı büyünün hükmünün kalkması niyetiyle okuyabilir. İnşallah bu durumda da büyünün tesiri ortadan kalkacaktır.

Büyü yaptırmak mı dua etmek mi?

Son zamanlarda özellikle aşk konusunda çok sayıda insanın medyumlara giderek büyü yaptırdığına tanık olmaktayız. Halbuki büyü büyük günahlardan biridir ve kesinlikle dinimizce yasaklanmıştır.

Büyü yaptırmak yerine dua etmenin emin yolunu tutmak yapılacak en akıllıca tercihtir. Bu itibarla En Etkili Aşk Duaları başlığı ile okurlara seslenen şu kitabı okumanızı önemle tavsiye ediyoruz

Kitaba ulaşmak için tıklayınız

Söz konusu eserle ilgili  yayımlanmış yorumların bir kısmını aşağıda ekran görüntüsü biçiminde sunuyoruz.